Hakkımızda

Develioğlu & Dağ Hukuk Bürosu 1953 yılında Av.Halit Develioğlu tarafından kurulmuş olup, hali hazırda Av. Yonca Dağ ve Av. Dr. Üner Dağ yönetiminde faaliyetlerine İstanbul’un ticaret merkezi Nişantaşı’nda devam etmektedir.

Büromuz ağırlıklı olarak ticaret hukukunda, şirketler hukukunda, banka hukukunda, sermaye piyasası hukukunda, borsa hukukunda, rekabet hukukunda, kıymetli evrak hukukunda, sözleşmeler hukukunda, telekomünikasyon hukukunda, hava ve deniz hukukunda, leasing hukukunda, factoring hukukunda, iş hukuku ve sosyal güvenlik hukukunda, özelleştirme hukukunda, birleşme ve devralma hukukunda, enerji hukukunda, maden hukukunda, icra ve iflas hukukunda, basın hukukunda, spor hukukunda, gayrimenkul hukukunda, çevre hukukunda, inşaat hukukunda, aile hukukunda, hava, deniz ve kara taşıma hukukunda, vergi hukukunda, tüketicinin korunması hukukunda, fikri mülkiyet hukukunda, patent hukukunda, marka hukukunda yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Büromuzda İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde hizmet verebilecek avukatlar bulunmaktadır.

Büromuz, Frankfurt / Almaya'da Hövel & Partner Hukuk Bürosu ile, Düsseldorf / Almanya'da Aksoy & Partner Hukuk Bürosu ile ve Münih / Almanya'da Mösch & Partner Hukuk Bürosu ile, Zürih / İsviçre'de Frey & Partner Hukuk Bürosu ile ve Viyana / avusturya'da Gruber & Partner Hukuk Bürosu ile uzun yıllardan beri birlikte çalışmalar yapmaktadır.

Federal Almanya İstanbul Başkonsolosluğu'nun "Almanca Konuşan Avukatlar Listesi"ne kayıtlı olan Büromuz, uzun yıllardan beri Türk Alman Ticaret Odası'nın ve Türkiye İsviçre Ticaret Odası'nın bir üyesidir.